Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3
Zirkonyum Diş Tedavisi - Dentin Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Diyarbakır Diş, Diyarbakır Dişçi, Diyarbakır Diş Hekimi, Diclekent Diş, Diclekent Dişçi, Diclekent Diş Hekimi

TEDAVİLERİMİZ

Tedaviler

Estetik diş hekimliğinin önemli alanlarından olan zirkonyum, klasik porselen ve köprüler yerine kullanılan beyaz maddedir.

Diş kaplamaları çatlamış veya kırılmış dişleri korumak, güçlendirmek veya görünüşlerini düzeltmek, beyazlatma işlemlerine yanıt veremeyen renk problemi olan dişlerde estetik amacıyla yapılan işlemlerdir. Dişinizin üzerine yerleşerek tüm dış yüzeylerini kapladıkları için zirkonyum diş kaplama olarak da adlandırılırlar.

Estetik diş hekimliğinin en modern uygulamalarından biri metalsiz Zirkon kaplamalardır. Zirkon adıyla da bilinen bu kaplamalar Zirkonyum Dioksit bileşiğinden oluşturulan blokların CAD-CAM sistemleri ile şekillendirilmesi ile oluşmaktadır.

Zirkonyum diş yaptıranların yorumları genellikle %99 oranında olumlu olmuştur. Bu sebeple her geçen gün tercih edilen hasta sayısı artış göstermektedir. Gönül rahatlığı ile zirkonyum diş yaptırabilirsiniz.


Zirkon kaplamaların tercih edilme nedenleri;

 Zirkonyum doğal bir mineraldir. Vücutta alerjik bir reaksiyona yol açmadığından kaplamaların diş eti ile kısa veya uzun vadede bir uyumsuzluk sorunu çıkmamaktadır. Diş etleri çekilmediği için bu kaplamalar uzun sure kullanılabilmektedir.

 Zirkonyum kaplamaların ışık yansıtma özellikleri daha iyi bir yapıdadır. Çok daha doğal ve estetik görünmeleri sebebiyle tercih edilmektedir.

 Zirkonyum diş kaplamaları metale karşı alerjisi olanlar için kullanılacak en iyi yöntemdir.

 Zirkonyum kalıcı dişlerin çıkmasından itibaren her yaşta hasta için uygulanabilen bir yöntemdir.

Hangi Durumlarda Zirkon Kaplama Gerekir?

 Eğer büyük bir çürüğünüz olmuşsa dolguyu sağlamca tutacak ve fonksiyonunu sürdürecek diş maddeniz kalmamış olabilir,

 Dişinizde kompozit bonding ile giderilemeyecek büyük bir çatlak oluştuysa,

 Dental Implant üzerine diş fonksiyonu oluşturması amacıyla,

 Kanal tedavisi sonrası dişi güçlendirmek amacıyla,

 Estetik problemleri gidermek, istenen bir gülüş oluşturmak amacıyla,

 Diş renginizden memnun değilseniz ve diş beyazlatma yöntemleri ile istediğiniz beyazlığa ulaşamıyorsanız zirkon kaplama yapılması sizin için uygundur.

Medya Mahallesi Dünya Kavşağı 629. sokak HMT21 plaza No:65 Diclekent, 75 yol, 21120
Kayapınar/Diyarbakır
dentindispol@gmail.com