Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3
İmplant Tedavisi - Dentin Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Diyarbakır Diş, Diyarbakır Dişçi, Diyarbakır Diş Hekimi, Diclekent Diş, Diclekent Dişçi, Diclekent Diş Hekimi

TEDAVİLERİMİZ

Tedaviler

İmplant diş tedavisi kaybedilen dişin yerini kendi dişlerinizden ayırt edilemeyen dayanıklı, sağlıklı bir diş ile doldurma tekniğidir. Ağız ve çene cerrahisinde uzman doktorların kolaylıkla gerçekleştirebildiği ve başarı oranı %99’lara dayanmış bir diş protezidir.

Travma, diş eti rahatsızlıkları, ilerlemiş çürükler gibi sebeplerle diş kaybı yaşanabilir. Diş kaybı estetik sorunlar yarattığı gibi, çiğnemenizi, sindiriminizi de zorlaştıran, yeri doldurulmadığında yanındaki dişin de kaybına sebep olabilen bir problemdir. Diş kaybı probleminin en sağlıklı çözüm yöntemi olan implant diş tedavisidir.

Bizimle İletişime Geçin

Hastanın ağız yapısı ve sağlığı diş doktorunun implant diş tedavisinin şeklini, hatta kullanılacak implant markaları ve sistemleri belirlemesini gerektireceğinden, işlem öncesi yetkin bir klinik ortamında diş doktoru ve cerrah konsültasyonu ile detaylı teşhis ve tedavi planlaması yapıldığından emin olmak önemlidir.

Doğru tedaviyi olduğunuz takdirde dental implant (implant diş, vidalı diş) kendi dişiniz gibi görünür, hissedilir ve fonksiyon gösterir. Ayrıca yüksek diş kaybı yaşanmış tüm ağız veya çenelerde diş hekiminizce implant üzerine yapılan protezler güvenilir, konforlu ve uzun vadede daha hesaplı bir tedavi olcaktır.

İmplant Diş

Hangi parçalardan Oluşur?

İmplant :

Kemik yapınıza uyum gösterecek şekilde yapılmış, diş köklerinizin yerini tutan parçadır.

Protez Taşıyıcı (Abutment):

Kuronu tutmak için üretilen altyapıdır.

Vida :

Kuron’u altyapıya bağlayan parçadır

Kuron (Kaplama) :

Doğal diş yapınız ve renginde üretilmiş üstyapıdır (yeni protez dişinizdir).

İmplant Tedavi Süreci

  1.  Analiz: Hekiminiz çene ve kemik yapınızı inceleyerek İmplant tedavisine uygun olup olmadığınızı değerlendirir ve tedavi planınızı yapar.
  2.  İmplant Yerleştirme: İmplant diş etinizin altına yerleştirilir.
  3.  Osseoentegrasyon: İmplant kemiğiniz ile entegre olur.
  4.  Diş Eti Hazırlığı: İmplantınızın üzerine bir iyileşme kapakçığı yerleştirilir.
  5.  Üstyapı: İyileşme sonrasında birkaç gün içerisinde size özel diş üstyapınız üretilir, prova edilir ve takılır.

Köprü ve İmplant Karşılaştırması

Diş kayıplarının yerlerini doldurmada kullanılan klasik bir yöntem köprü ve kuron uygulamasıdır. Kemik yapısının uygun olmadığı durumlarda veya kaybedilen dişin etrafındaki dişlerin de pek sağlıklı olmadığı durumlarda köprü tercih edilebilir. Ancak kaybettiğiniz diş sağlıklı dişler arasında yer alıyorsa Dental İmplant en doğru tedavi olabilecektir.

Aşağıda solda tek ünitelik bir Dental İmplant tedavisi, sağ kısımda ise üç ünitelik bir kuron köprü tedavisi karşılaştırması yer almaktadır. Sağ tarafta görebileceğiniz gibi, boşluğa yerleşecek protezi desteklemek için sağlıklı dişleriniz kesilecek ve üzerilerine protez oturtulacaktır.

Neden İmplant Diş ?

 İmplantlar tıp alanında kullanımı yer etmiş titanium malzemeden yapılır, kemik yapısı ile uyum gösterir ve alerji yapmazlar.

 Kendi dişiniz gibi görünür ve fonksiyon gösterir.

 Çekilen dişlerinizin bıraktığı boşluklar, kemiklerinizin çekilmesini ve çene yapınızın bozulmasına sebep olur. Dental İmplant kemik içerisindeki boşluğu doldurarak bu bozulmayı engeller.

 Protez çözümleri ağız içerisinde baskı yaparak tat alma, sıcaklık hissi gibi konularda kayıplara yol açabilir. İmplantlar bu olumsuzluklara yol açmaz.

 Zamanla ağız yapısındaki değişiklikler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi gibi ihtiyaçlar doğurabilir. İmplantlar uzun vadede bu dezavantajları taşımadığından çok daha ucuza mal olmaktadır.

İmplant Diş Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant yerleştirilmesi operasyonunu takip eden birkaç gün doku iyileşmesine katkıda bulunacak şekilde:

 Ağız temizliğinin nazik fakat özenli yapılması

 Sigara ve alkol alımından kaçınılması

 Operasyon noktası ile sert birşey çiğnenmemesi

 Ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması

faydalı olacaktır.

Tedavi süreci sonunda üst yapınız yerleştirildiğinde kendi dişiniz rahatlığında kullanabilirsiniz.

Medya Mahallesi Dünya Kavşağı 629. sokak HMT21 plaza No:65 Diclekent, 75 yol, 21120
Kayapınar/Diyarbakır
dentindispol@gmail.com