Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/dentindiyarbakir/public_html/header.php:1) in /home/dentindiyarbakir/public_html/admin/ponki.php on line 3
Diş Beyazlatma - Dentin Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Diyarbakır Diş, Diyarbakır Dişçi, Diyarbakır Diş Hekimi, Diclekent Diş, Diclekent Dişçi, Diclekent Diş Hekimi

TEDAVİLERİMİZ

Tedaviler

Özellikle dişlerinin renginden memnun olmayan kişilerin tercih ettihi diş beyazlatma, uzun yıllar boyunca kişilerin gülüşlerini etkileyen sorunları beraberinde getirmektedir. Ancak Diş beyazlatma jelleri ile birlikte bu sorun azalmaya başlamıştır. Dişlerin rengini olumsuz etkileyen maddeler ise ;

 Çay

 Sigara

 Kahve

 Cola

 Şeker

 Çikolata vb.

Maddelerin fazla tüketiminden dişlerin tonunda koyulaşma oluşmaktadır. Diş Beyazlatma işlemi ile renkleşmeden önceki tonuna ulaşması sağlanır. Bu lekeleri gidermek için 2 yol uygulanmakdır.

Ofis Bleaching

Birincisi klinikte uzman diş hekimleri tarafından kişi incelendikten sonra uygulanacak olan ilaç kullanımı. Renklı ışık diş bölgesinde belli bir süre tutulur ve işlem bittiğinde ise sonuç fark edilir.

Home Bleaching

İkinci Uygulanabilecek yöntem ise hastanın evde uygulayabileceği bir yöntemdir. Diş hekimi ağızdan ölçü alarak hastanın dişine uygun kalıp hazırlatır.Hekimin verdiği sürelerde hasta diş beyazlatma işlemini uygular.

Diş Beyazlatma Nedir?

 Diş Beyazlatma işlemi, dişlerin renkleşmeden önceki tonuna ulaşmak için yapılır.

 Ofis Bleaching işlemi mutlaka klinikte profesyonel bir şekilde uygulanmalıdır.

 Dişetlerini korumaya alan bariyer uygulanır sonrasında beyazlatma ajanının bir ışık yardımıyla dişlerde etki etmesi sağlanır.

 Yaklaşık 30-40 dakikalık bir işlemdir.

 İşlem sonrası dişler yıkanır kurutulur ve hassasiyet olmaması için de flour uygulanır.

 Dişlerde çatlak varsa yapılmaz. % 37,5 luk % 42,5 luk hidrojen peroksit içerdiği için çatlak dişlerde aşırı hassasiyete sebep olur çünkü..

 Dişlerde çürük var ise tedavileri yapılır Beyazlatma uygulanır..yapılmış olan dolguların tonu koyu kayı ise beyazlatma işleminden 10-15 gün sonra dolguların yenilenmesi sağlanır.

 Yapılmış olan Ofis Bleaching işleminden sonra kişiler beyazlatma işleminin kalıcılığının devamı için

 Hidrojen peroksit yüzdesi daha düşük olan "home bleaching" ajanı ile destekler.

 Ev Tipi beyazlatma işlemi için dişlerden alt+üst ölçü alınır ."beyazlatma plakları" laboratuarda yapılır.

 Kişi evde her bir dişe denk gelecek şekilde pirinç tanesi kadar beyazlatma ajanını plağa sıkar ve dişlerine takar.

 Plaktan taşan ajan var ise fazlası silinir.

Medya Mahallesi Dünya Kavşağı 629. sokak HMT21 plaza No:65 Diclekent, 75 yol, 21120
Kayapınar/Diyarbakır
dentindispol@gmail.com